291. Dynamika Chaosu

„291. Dynamika Chaosu” to interdyscyplinarny projekt, łączący taniec, performance oraz sztuki audio/wizualne (eksperymentalna muzyka, instalacje dźwiękowe, eksperymentalna fotografia, film, sztuka video, instalacje, obiekty itd.), inspirowany Dadaizmem, jego niemieckimi twórcami oraz jego wpływem na sztukę współczesną. W ramach 4-dniowego spotkania w Berlinie oraz tygodniowego laboratorium twórczego w Warszawie 10 artystów z przygotuje instalację artystyczną – ich osobistą odpowiedź na Dadaizm – prezentowaną we wrześniu 2016 w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany przez m.st. Warszawa w ramach obchodów 25-lecia partnerstwa Warszawy i Berlina.

Temat:
Oczekujemy na pomysły, które nawiązują do Dadaizmu i do tematu przewodniego: „Dynamika Chaosu”. Jaka jest Twoja osobista odpowiedź?

Kim jesteśmy?
5 artystów z Warszawy i 5 artystów z Berlina. Jesteśmy otwarci na rożne dyscypliny i formy. Czekamy na propozycje w dziedzinie tańca, performance, teatru, instalacji i obiektów, filmu/sztuki wideo, muzyki/sztuki audio oraz działań interaktywnych, sztuki partycypacyjnej – wszystko jest możliwe!

Możesz zaproponować pracę solową lub format, które będziesz realizował/a we współpracy z pozostałymi artystami (jedna osoba lub więcej), wybranymi do projektu.

Partnerzy:
Berlin – agitPolska, K77 Studio, Klub Polskich Nieudaczników, Exploratorium Berlin, Berlin Spektrum Warszawa. Teatr Academia.